Oznam pre pacientov

5. Máj 2020

Vážení pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že s účinnosťou od 5. 5. 2020 do odvolania budeme na našich hematologických a genetických ambulanciách spol. Alpha medical a Alpha medical hematológia vyšetrovať len pacientov po telefonickom objednaní sa na presný čas – na odbery aj na vyšetrenie pri splnení týchto podmienok:

  • nesmiete mať príznaky vírusového infekčného ochorenia dýchacích ciest, ako sú dušnosť, kašeľ, nádcha, zvýšená teplota – horúčka, únava, svalová bolesť, strata čuchu,
  • nesmiete byť v karanténe alebo tesne po nej, pričom zatiaľ nemáte 2 po sebe zrealizované vyšetrenia PCR metódou na Covid-19 s negatívnym výsledkom,
  • neboli ste v posledných 2 týždňoch v zahraničí alebo v kontakte s osobou, ktorá sa zo zahraničia vrátila,
  • neboli ste v kontakte s osobou pozitívnou na Covid-19, pričom zatiaľ nemáte potvrdený negatívny výsledok na Covid-19.

V prípade, že nespĺňate vyššie uvedené 4 kritériá, nie je možné vás objednať na žiadny úkon v ambulancii (ani odber, ani vyšetrenie).

Neodkladne alebo akútne vyšetrenie musí byť vopred telefonicky konzultované lekárom – špecialistom danej ambulancie, ktorý posúdi, či ide o potrebu akútneho vyšetrenia, alebo vyšetrenie sa zrealizuje po zrušení proti epidemiologických opatrení. Následne sa dohodnete na presnom termíne vyšetrenia, ktorý, prosím, dodržte.

Viac informácii vám poskytnú telefonicky naši pracovníci počas ordinačných hodín na konkrétnej ambulancii.

Týmto opatrením chceme zabrániť nežiaducim kontaktom v čakárňach ambulancií a infikovaniu ostatných pacientov a nášho zdravotníckeho personálu.

Podmienkou vstupu do ambulancie je, aby ste mali na ústach a nose rúško a tesne pred vstupom na chodbe, alebo po vstupe do ambulancie ste použili dezinfekčný prostriedok na ruky.

Počas vyšetrenia, prosím, rešpektujte usmernenia od zdravotníckeho personálu.

Recepty v hematologických ambulanciách vystavujeme elektronicky výhradne na základe telefonickej alebo e-mailovej objednávky, prípadne SMS správy (okrem Centier hemostázy a trombózy Nitra a Martin).

Lekárske správy elektronicky vydávame len na základe vami podpísanej Žiadosti vopred v ambulancii počas vyšetrenia.

Kontaktné údaje jednotlivých ambulancií nájdete tu.

Týmito opatreniami chránime vás, našich pacientov, ale aj nás, zdravotníckych pracovníkov, aby sme boli schopní poskytnúť zdravotnú starostlivosť v tomto náročnom období všetkým, ktorí ju potrebujú. Veríme, že spoločnými silami to zvládneme.

Tieto opatrenia budú aktualizované podľa situácie pandémie a jej vývoja v našej krajine.

Ďakujeme za pochopenie a spoluprácu.