OZNAM pre pacientov o zmene pracovného režimu ambulancií v súvislosti s pandémiou korona vírusu

15. Marec 2020

Vážení pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že s účinnosťou od 16. 3. 2020 do odvolania budeme na našich hematologických a genetických ambulanciách spol. Alpha medical a Alpha medical hematológia vyšetrovať len pacientov s neodkladnými (akútnymi) zdravotnými problémami, s potrebou neodkladného odberu vzorky biologického materiálu, lekárského výkonu, prípadne s potrebou aplikácie liekov na ambulancii.

Týmto sú všetky plánované vstupné, kontrolné a odkladné termíny vyšetrení až do odvolania zrušené.

Viac informácii vám poskytnú telefonicky naši pracovníci počas ordinačných hodín na konkrétnej ambulancii.

Pacienti vyžadujúci neodkladnú zdravotnú starostlivosť nesmú vykazovať prejavy vírusovej infekcie korona vírusom, tzn. musia byť bez teploty - horúčky, únavy, bolestí svalov, kašľa a dušnosti.

Neodkladne alebo akútne vyšetrenie musí byť vopred telefonicky konzultované lekárom - špecialistom danej ambulancie, ktorý posúdi, či ide o potrebu akútneho vyšetrenia, alebo vyšetrenie sa zrealizuje po zrušení epidemickych opatrení. Následne sa dohodnete na presnom termíne vyšetrenia, ktorý prosím dodržte.

Týmto opatrením chceme zabrániť nežiaducim kontaktom v čakárňach ambulancií a infikovaniu ostatných pacientov a nášho zdravotníckeho personálu.

Podmienkou vstupu do ambulancie je, aby ste mali na ústach a nose rúško a tesne pred vstupom na chodbe, alebo po vstupe do ambulancie ste použili dezinfekčný prostriedok na ruky.

Počas vyšetrenia, prosím, rešpektujte usmernenia zdravotníckym personálom.

Recepty v hematologických ambulanciách vystavujeme elektronicky výhradne na základe telefonickej alebo mailovej objednávky, prípadne SMS správy (okrem Centier hemostázy a trombózy Nitra a Martin).

Kontaktné údaje nájdete na www.alphamedical.sk

Týmito opatreniami chránime vás, našich pacientov, ale aj nás, zdravotníckych pracovníkov, aby sme boli schopní poskytnúť zdravotnú starostlivosť v tomto náročnom období všetkým, ktorí ju potrebujú. Veríme, že spoločnými silami to zvládneme.

Tieto opatrenia budú aktualizované podľa situácie pandémie a jej vývoja v našej krajine.

Ďakujeme za pochopenie a spoluprácu.