Prečítajte si 11. číslo časopisu inVitro

27. Jún 2016

Témou jedenásteho čísla časopisu inVitro je otorinolaryngológia, teda pomerne rozsiahly chirurgický odbor. Aj v tomto čísle nájdete množstvo praktických odborných článkov zameraných na diagnostiku ORL ochorení, ale aj rôzne rozhovory, blogy a iné zaujímavosti zo sveta medicíny.

V odbornej časti sa autori venujú témam ako zápaly stredného ucha u detí (MUDr. Samuel Kunzo), genetika vrodených porúch sluchu (MUDr. RNDr. Lukáš Varga, PhD. a RNDr. Daniela Gašperíková, DrSc.), syndróm spánkového apnoe (PhDr. Matej Mucska, PhD.), rakovina hlavy a krku (MUDr. Patrik Štefanička, PhD.), chronická rinosinusitída (MUDr. Ján Siváček) a mnohým iným.

Okrem odborných lekárskych textov tu nájdete i zaujímavé rozhovory, tentokrát aj s manažérkou nášho Centrálneho laboratória – JUH, Mgr. Bibianou Strakovou či s manželmi Letkovičovcami, ktorí nám priblížili príbeh svojich trojročných dvojičiek, ktoré sa narodili s poruchou sluchu a dnes majú vďaka kochleárnym implantátom šancu na plnohodnotný život. Zastavili sme sa aj v Huberte v Seredi, kde sme sa rozprávali s azda najúspešnejšou slovenskou enologičkou a degustátorkou, Ingrid Vajczikovou.

Prajeme vám príjemné čítanie.