Prečítajte si 12. číslo časopisu inVitro

20. September 2016

Prečítajte si dvanáste číslo časopisu inVitro venované reumatológii. Aj tentokrát v ňom nájdete tematické odborné články užitočné pre lekársku prax, ako aj pútavé rozhovory, blogy a hromadu noviniek a zaujímavostí zo sveta medicíny.

V odbornej časti sa autori venujú reumatologickým témam ako dna (prof. MUDr. Andrej Dukát, CSc. a kol.), juvenilná idiopatická artritída (doc. MUDr. Veronika Vargová, PhD.), reumatická horúčka (MUDr. Zuzana Seligová), daktylitídy (MUDr. Lenka Franeková, PhD.), uveitída a entezitída (doc. MUDr. Igor Kozák, PhD., MAS) a mnohým ďalším. Nemenej zaujímavý je článok o voľnopredajných analgetikách a antireumatikách od MUDr. Tatiany Bézayovej, PhD., ktorá o nich píše ako o „lentilkách“ 21. storočia.

Okrem odborných lekárskych textov tu nájdete aj pútavé rozhovory a blogy. Predstavujeme vám našu manažérku pre dane a účtovníctvo, RNDr. Vieru Zboňákovú, MSc., a v rubrike Z DRUHEJ STRANY prinášame rozhovor s Janou Dobšovičovou Čermákovou, ktorá je predsedníčkou OZ Liga proti reumatizmu SR. V blogoch sa autori venujú takým zaujímavostiam ako rehabilitácia zlého amyloidu či novej – a úspešnej – metóde liečby reumatoidnej artritídy pomocou hlíst. Na svoje si prídu aj fanúšikovia obľúbenej herečky Táni Pauhofovej, ktorá v rozhovore prezradila, že v detstve snívala o práci súdnej lekárky a neskôr dokonca o úrazovej plastickej chirurgii.

Prajeme vám príjemné čítanie.