Prečítajte si 6. číslo časopisu inVitro

25. Marec 2015

V šiestom čísle časopisu inVitro venovanom internej medicíne vám opäť prinášame nielen praktické odborné informácie, ale aj zaujímavosti a novinky zo sveta medicíny.

I tentokrát tu okrem odborných lekárskych textov nájdete zaujímavé rozhovory, napríklad s MUDr. Jozefom Bodnárom, riaditeľom a odborným zástupcom Diagnostického centra patológie v Košiciach, praktické informácie o súčasnej laboratórnej diagnostike zápalových stavov, ale aj právnickú radu, či podnikať ako fyzická osoba alebo s. r. o. Tomáš Szalay, výkonný riaditeľ Health Policy Institute, začal v tomto čísle písať sériu článkov o pripravovanom platobnom mechanizme v nemocniciach – DRG. Známy cestovateľ Ľuboš Fellner píše tentokrát o skúsenostiach s homeopatikami, o výškovej chorobe, o cestovaní do krajín, v ktorých prepukla ebola či o šamanoch a vúdú kňazoch. 

V odbornej časti sa autori venujú témam ako inzulínová rezistencia, anémie, aktuálne trendy v diagnostike sekundárnych dislipoproteinémií, recidivujúce infekcie dýchacích ciest, prospešnosť aeróbnych aktivít optikou laboratórnych vyšetrení a mnohým iným. Prajeme vám príjemné čítanie.