Prečítajte si 8. číslo časopisu inVitro

25. September 2015

Prinášame vám ôsme číslo nášho – a vášho – časopisu inVitro, v ktorom nájdete nielen odborné informácie, ale aj pútavé zaujímavosti a novinky zo sveta medicíny. Témou čísla je Genetika. 

I tentokrát tu okrem odborných lekárskych textov nájdete zaujímavé rozhovory, napríklad s doc. MUDr. RNDr. Jurajom Šimkom, PhD., manažérom genetiky Alpha medical alebo s Tomášom Bandžákom z MAGNY, ktorý v novej rubrike – INÝ POHĽAD – píše o situácii v Nepále po dvoch aprílových zemetraseniach. Tomáš Szalay, výkonný riaditeľ Health Policy Institute, pokračuje v sérii článkov o pripravovanom platobnom mechanizme v nemocniciach – DRG. Lifestylovú časť časopisu dopĺňajú ďalšie zaujímavé témy, napríklad nesmierne pútavý článok pripravený s pánom docentom Ferákom o genetickej genealógii a pátraní po predkoch pomocou DNA analýzy.

V odbornej časti sa autori venujú témam ako najčastejšie hereditárne nádorové syndrómy, postavenie genetiky v diagnostike hematologických ochorení, prenatálna diagnostika pohľadom genetika a mnohým iným. Prajeme vám príjemné čítanie.