inVitro 1/2019

Lymfatické uzliny

Jarné vydanie časopisu inVitro prináša aktuálne informácie o lymfatickom systéme. Okrem odborných textov zaoberajúcich sa jeho ochoreniami a ich liečbou v ňom už tradične nájdete rozhovory, blogy a množstvo zaujímavostí a noviniek. Prvé tohtoročné číslo sa navyše nesie v znamení nového, vylepšeného dizajnu – veríme, že vás osloví.

Odborníci sa tentokrát zamerali na ochorenia lymfatického systému so zameraním na lymfatické uzliny. Informácie o hemolytických anémiách, malígnych lymfómoch, toxoplazmóze či rôznych zriedkavých ochoreniach lymfatického systému prinášame v sekcii odborných článkov. Okrem toho prinášame komplexný prehľad anatómie, významu a porúch funkcie lymfatického systému ľudského tela.

Odbornú časť dopĺňajú pútavé rozhovory v lifestylovej časti. V aktuálnom čísle predstavujeme Osobnosť vedy a techniky do 35 rokov – docenta Mateja Škorvánka, ktorý sa špecializuje na Parkinsonovu chorobu. Vyspovedali sme populárnu jazzovú hudobníčku a divadelníčku Sisu Michalidesovú, ktorá si sama prešla tŕnistou cestou rakoviny lymfatických uzlín. V rámci rubriky Z druhej strany sme sa rozprávali o ľudskom prístupe k ťažko chorým pacientom, aj o mnohých iných témach, so zapálenou budúcou lekárkou, ktorá už teraz pôsobí na poste riaditeľky občianskeho združenia Lymfoma Slovensko. Náš obchodný riaditeľ, RNDr. Ľubomír Gallik, nám prezradil zaujímavé informácie o novinke v našom portfóliu – neinvazívnom prenatálnom teste NIPT. O práci v satelitnom Laboratóriu klinickej biochémie a hematológie v Bánovciach nad Bebravou sme sa porozprávali s vedúcou pracoviska, RNDr. Oľgou Guráňovou, ktorá v rozhovore podčiarka význam elektronizácie a pokroku na našich prevádzkach. Okrem rozhovorov v tejto časti samozrejme nájdete aj obohacujúce blogy od našich stálych prispievateľov či aktuálne informácie z prostredia našej firmy.

Prajeme vám príjemné čítanie a mnoho síl v boji s jarnou únavou!


PDF
Články