TSI

Metóda
ECLIA
Význam stanovenia
Anti TSH receptory Ab (protilátky proti TSH receptorom) sú tiež známe pod označením LATS (Long Acting Thyroid Stimulator) alebo TSI (Thyroid Stimultaing Imunoglobulins). Tieto protilátky sa viažu na TSH receptory lokalizované na membránach buniek ŠŽ, čo vedie k stimulácii ŠŽ a k nadprodukcii hormónov. TRAK môžu byť detekovateľné v krvi ešte pred klinickými prejavmi autoimunitnej tyreotoxikózy.
Cena za 1 vyšetrenie
11,40 EUR
Možnosti vyšetrenia cez zdravotnú poisťovňu
áno
Relevancia vyšetrenia
Vyšetrenie je indikované pri diagnostike hypertyreóz (detekcia alebo vylúčenie autoimunitnej hypertyreózy) a pri diagnostike Gravesovej choroby. Pri monitorovaní pacientov s Gravesovou chorobou. TRAK je vhodné merať v 3. trimestri tehotenstva, keďže TRAK prechádzajú placentou a môžu vyvolať ochorenie ŠŽ u novorodenca.
Indikácia VšZP

001; 007; 047; 049; 060; 064; 153

Indikácia Union

001; 007; 047; 048; 050; 060; 064; 153; 154

Indikácia Dôvera

t. č. nie je k dispozícii

Frekvencia Dôvera
1x za deň
Frekvencia Union
1x za mesiac
Frekvencia VšZP
1x za mesiac
Interferencia

Biotín, protilátky proti streptavidínu, ruténiu, Na-heparín.

Použiteľnosť pre prax
Diagnostika hypertyreózy.
Typ skúmavky, pravidlá pred oberom, teploty pri transporte a uskladnení
Odber krvi: skúmavka na biochemické vyšetrenie (napr. so separačným gélom)
Plná krv je pri teplote 25 °C stabilná dva dni. Sérum je pri teplote 25 °C stabilné rovnako 2 dni, pri teplote 2 – 8 °C je stabilné 1 týždeň a pri -20 °C až 1 rok.
Referenčné rozpätie
negatívne ≤ 1
pozitívne > 1
Pre pacientov
Toto vyšetrenie vám môžeme ako samoplatcovi zrealizovať aj priamo na našich odberných miestach, konzultácie k výsledkom neposkytujeme. Bližšie infomácie kde a kedy je to možné nájdete v sekcii http://www.alphamedical.sk/kontakt/odberove-pracoviska.