Aktuality

Prečítajte si zimné vydanie časopisu inVitro

12. December 2018
Zimné číslo inVitra prináša informácie z oblasti diabetológie. Odbor, ktorého význam v posledných rokoch závratne rastie, zastrešuje témy zaoberajúce sa rôznymi typmi diabetu, prediabetickými stavmi, prevenciou, či faktormi, ktoré súvisia s týmto ochorením.

Oznámenie o uzatvorení ambulancií hematológie a transfúziológie v Kežmarku a v Bratislave

11. December 2018
Vážení pacienti, dovoľujeme si vám oznámiť, že ambulancia hematológie a transfúziológie v Kežmarku bude v dňoch 13. – 14. 12. a 17. – 18. 12. uzavretá z dôvodu prestavby a renovácie. V prípade ambulancie hematológie a transfúziológie v Bratislave bude v dňoch 14. 12. a 17. 12. ambulancia uzavretá z dôvodu odstávky elektriny, tepla a teplej úžitkovej vody. Ďakujeme za pochopenie.

Prevádzka laboratórií v čase blížiacich sa sviatkov

11. December 2018
Vážení klienti, časy prevádzok našich laboratórií počas vianočných sviatkov a nového roka môžete nájsť v tabulke po otvorení tohto oznamu.

Oznam o prednáške MUDr. Borisa Rychlého z Alpha medical na podujatí MONOTÉMATICKÝ HEPATOLOGICKÝ DEŇ 2018

7. December 2018
S potešením dávame do pozornosti prednášku MUDr. Borisa Rychlého z Diagnostického centra patológie Alpha medical, ktorý bude prednášať hneď v úvodnom bloku na jednom z vysoko špecializovaných podujatí pre hepatológov na Slovensku - MONOTÉMATICKÝ HEPATOLOGICKÝ DEŇ 2018 , ktorý sa uskutoční 7. decembra 2018 v Bratislave, v Kongresovej sále MZ SR na Limbovej 2 v Bratislave . Prednáška MUDr. Rychlého bude venovaná histopatologickému obrazu chronických hepatitíd. PROGRAM MONOTÉMATICKÝ HEPATOLOGICKÝ DEŇ 2018 08:00 – 09:20 CHRONICKÉ HEPATITÍDY Predsedníctvo: Štefan Hrušovský, Miroslav Žigrai 08:00...

Dodržiavanie intervalu medzi dvomi gynekologickými preventívnymi prehliadkami (365 dní)

7. December 2018
Nárast neuznaných výkonov zo strany zdravotných poisťovní v oblasti skríningu krčka maternice je spôsobený nedodržiavaním pravidiel pre interval odberu. V poslednom období sa nám zvýšil počet neuznaných výkonov zo strany zdravotných poisťovní a to v oblasti skríningu krčka maternice, kde prevláda najmä neuznanie z dôvodu porušenia frekvencie alebo periodicity. Týmto vás žiadame o dodržiavanie jednoročného intervalu medzi dvomi preventívnymi prehliadkami (365 dní) v prípade negatívneho výsledku, keďže poisťovňa akceptuje ako rok iba dĺžku obdobia medzi výkonmi, nie kalendárny rok. Keďže...

Cenník ambulantných výkonov

3. December 2018
S účinnosťou od 1. 12. 2018 sú na všetkých našich ambulanciách platné nové ceny výkonov pre samoplatcov. Aktuálny cenník ambulatných výkonov nájdete v prílohe na stránke TU . V prípade nejasností, kontaktujte prosím MUDr. Ivanu Revayovú, MPH, MBA na e-mailovej adrese revayova.ivana@alphamedical.sk alebo na telefónnom čísle 0910 856 238.

Oznam pre pacientov o prevádzke ambulancií počas nastávajúcich vianočných a novoročných sviatkov

29. November 2018
Vážení pacienti, radi by sme vás upozornili na zmenu prevádzky našich ambulancií lekárskej genetiky a hematologických ambulancií z dôvodu čerpania dovoleniek počas nastávajúcich vianočných a novoročných sviatkov. Všetky dni, počas ktorých budú jednotlivé ambulancie zatvorené, môžete nájsť na stránke TU . Ďakujeme za pochopenie.

Oznam pre pacientov Centra hemostázy a trombózy Nitra

29. November 2018
Vážení pacienti, týmto vám oznamujeme, že telefónna linka Centra hemostázy je opäť dostupná. Všetky kontakty spolu s ordinačnými hodinami nájdete TU .

Školenie personálu Ambulancií lekárskej genetiky

20. November 2018
Vážení klienti, dovoľujeme si vám oznámiť, že dňa 4. 12. 2018 nebudú ordinovať Ambulancie lekárskej genetiky spoločnosti Alpha medical, s. r. o. v Spišskej Novej Vsi, v Prešove, v Lučenci a v Humennom z dôvodu školenia personálu. Ďakujeme za pochopenie.

Oznam pre pacientov Ambulancie lekárskej genetiky Prešov a Spišská Nová Ves

7. November 2018
Vážení pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že z dôvodu ukončenia pracovného pomeru MUDr. Márie Puschauerovej od 19. 11. 2018 v Ambulancii lekárskej genetiky Prešov dôjde k zmene ordinačných hodín, ktorú môžete nájsť TU . Mimo uvedených dní budú zastupovať Ambulancia lekárskej genetiky v Humennom a Ambulancia lekárskej genetiky v Spišsej Novej Vsi . O uvedených zmenách sa môžete telefonicky informovať a súčasne aj objednať u sestry na mobilnom t. č. 0911 105 711 . Od januára 2019 budú ordinačné hodiny nastavené na 3-4 ambulantné dni, podľa pôvodného režimu. Zároveň si dovoľujeme informovať...